Učebnice PATOLOGIE

Internetové stránky učebnice PATOLOGIE

Slovo autora webu a redaktora galerie

Vítejte na stránkách nové učebnice PATOLOGIE!

Jistě jste zvědaví, co všechno zde můžete najít, ale možná jste si již všimli, že toho zatím k vidění vlastně mnoho není (stránka se totiž ještě chystá a spuštěna do plného provozu bude současně s vydáním nové učebnice, které předpokládáme v druhé polovině října 2019).

K čemu je záložka E-SHOP, když nenabízí ani jedinou položku?

To je jistě dobrá otázka, ale stejně tak dobrá a snadná je na ni i odpověď. Až budou knihy svázané a zkompletované, objeví se v e-shopu položka, která vám umožní si knihu zakoupit. Je dobré na tomto místě poznamenat, že to bude jediný způsob, jak se k nové učebnici dostat, neboť neplánujeme distribuci skrze žádnou ze sítí knihkupectví.

K čemu je záložka GALERIE, když se do ní není možné dostat?

Tato učebnice přichází s novým konceptem. Patologie je zejména morfologický obor, a tak i při jejím studiu je potřeba se dívat, jak co vypadá. Kdybychom však měli veškerou bohatou fotodokumentaci, kterou jsme pro vás jako důležitou součást učebnice připravili, vměstnat do knihy, zvětšil by se její rozsah asi na 4000 stran a ještě by utrpěla kvalita fotografií. Proto jsme se rozhodli v knize ponechat pouze kresby a schémata, která vytvořil malíř a patolog v jedné osobě – dr. Jan Balko, a veškeré fotografie budou umístěny právě na těchto stránkách, a to v záložce GALERIE. A protože jsou součástí knihy, jsou chráněny heslem, které najdete na úvodních stranách knihy.

A copak je to COPAK JE TO NA OBÁLCE?

Obálka této učebnice PATOLOGIE není jen pouhou obálkou, ale je uměleckým dílem. Je tak trochu protiváhou, tak trochu doplňkem toho, co na vás čeká uvnitř knihy. Proč obálka vypadá tak, jak vypadá a kdo za dílem stojí se dozvíte právě v této sekci.

Je ještě něco, co bych mohl na stránkách hledat?

Jak to tak bývá, odpověď na takto položenou otázku samozřejmě zní „Ano“. Najdete zde kromě galerie i další suplementární materiály, obsahující především tabulky různých laboratorních a molekulárních vyšetření a jejich výsledků, které byly zkrátka pro přehlednost učebnice až příliš obsáhlé, a pak také rejstřík a obsah učebnice, abyste mohli informace v učebnici hledat ještě snadněji.

A co na stránkách ani s odstupem času nenajdu?

Výčet toho, co na stránkách rozhodně nenajdete, by byl dlouhý, ale za zmínku stojí především asi to, že na stránkách nenaleznete ani po zadání hesla kompletní online verzi učebnice. Kniha vychází pouze v tištěné verzi rozdělené do tří svazků, aby i přes to, že je nabitá informacemi, byla zároveň i příjemná na manipulaci.

–Miroslav Koblížek–