Učebnice PATOLOGIE

Internetové stránky učebnice PATOLOGIE

doc. MUDr. Leoš Křen, Ph.D.

Vystudoval lékařskou fakultu v Brně a po jejím ukončení v roce 1990 pracoval krátce v komunitních nemocnicích v Uherském Hradišti a ve Zlíně. V roce 1994 nastoupil na Ústav patologie Fakultní nemocnice v Brně, kde pracuje dosud, od r. 2013 jako přednosta. Po získání USMLE certifikátu absolvoval pětiletou (v letech 1997-2002) rezidenci v programu Anatomická a klinická patologie v Albany Medical College, New York, U.S.A. Je ženatý, má tři děti (sourozence).

CO DĚLÁ, KDYŽ NEDĚLÁ

Ve volném čase lyžuji na sjezdových lyžích, jezdím s manželkou na motocyklu a v kabrioletu po Alpách (nejlepší jsou Dolomity 🙂 ). Pokud zrovna nemám zlomenou nějakou kost, jezdím i na koni. Golf nehraji ani hrát neplánuji.

VZKAZ AKTUÁLNÍM STUDENTŮM PATOLOGIE

Patologie je krásná, je to základní, „velký“ lékařský obor, kdy se poprvé setkáváte s tím, proč jste se pro medicínu vlastně rozhodli (pokud to ale někdo rozhodl za vás, patologie se vám možná líbit nebude).

PROČ SE VĚNOVAT PATOLOGII PROFESNĚ

Existuje několik dobrých důvodů, proč se patologii věnovat celoživotně, ale existuje i jeden důvod, proč se jí nevěnovat. Důvody sděluji prostupně na konci svých brněnských přednášek 🙂