Učebnice PATOLOGIE

Internetové stránky učebnice PATOLOGIE

BcA. David Nushart

Student magisterského oboru divadelní produkce na pražské DAMU. Na počátku studia pracoval jako produkční pro nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten, jehož domovskou scénou je pražská VILA Štvanice. Následně odcestoval na semestr do Lisabonu, kde absolvoval pracovní stáž, coby asistent produkce v portugalském Národním divadle (Teatro Nacional D. Maria II). Od roku 2015 každoročně pracuje na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary v produkčním týmu doprovodného programu, od roku 2018 zastává funkci osobního asistenta prof. Zámečníka ve věcech organizačních/produkčních a v současné době navíc působí v obchodním oddělení v pražském Obecním domě. Spoluorganizoval křest nové učebnice PATOLOGIE.

OSOBNÍ KOMENTÁŘ K UČEBNICI

Autoři dali dohromady obdivuhodných 2,85 kg odborných informací a toho si doslova vážím! Neberte však tento komentář na lehkou váhu, opravdu smekám a přeji, aby si učebnice našla co nejvíce spokojených čtenářů!!! :-x)

KOMENTÁŘ EDITORA UČEBNICE K DAVIDU NUSHARTOVI

David Nushart mě před několika lety oslovil se žádostí, abych se stal součástí jeho projektu pAšáci cílícího na propagaci mého rodného západočeského regionu. Byla to netradiční nabídka. Nejdříve jsem váhal, zda tak (z mého pohledu extrémně) mladý člověk vůbec může dělat věci seriózně… ale omyl, už tehdy měl 19letý kluk za sebou řadu zajímavých počinů, a při prvním osobním setkání v kavárně Slavie působil orientovaně, profesionálně, a tak jsem souhlasil. Nelituji. Jeho projekt myslím patří mezi nejvýraznější události, kterých se kdy můj rodný kraj dočkal.
Od té doby David nepůsobí jako můj osobní asistent ve věcech organizačních/produkčních (jak píše), ale jako můj dobrý kamarád, který mi, pravda, už v řadě organizačních a produkčních záležitostí velmi pomohl. David je extrémně systematický, vše má pod kontrolou, a je to první člověk na planetě, vedle kterého si připadám jako lenoch a Mr. Chaos.
V realizačním týmu naší učebnice David nejen organizoval křest knihy a pomáhal s propagací publikace, ale ladil (občas nevědomky) některé detaily díla a korigoval naši provozní slepotu z pozice člověka, který do té doby neměl s naším oborem vůbec nic společného. Teď už má.
Pokud bych si jednou otevřel divadlo, jiného produkčního bych nechtěl!

Josef Zámečník

DOTAZNÍK – RYCHLÉ OTÁZKY

Oblíbená buňka: živočišná
Oblíbený orgán: mozek
Oblíbený nádor: nezhoubný
Oblíbený gen: Patří sem i kolaGEN?
Oblíbená translokace: po Praze jedině tramvají 🙂
Oblíbené histologické barvení: standardní hematoxylin-eozin
Ranní ptáče nebo noční sova? noční sova
Oblíbený film: Lidice
Oblíbená kniha: Honzíkova cesta
Oblíbený seriál: Přátelé
Oblíbený hudební žánr: oldies
Oblíbené jídlo: spaghetti carbonara
Oblíbené zvíře: mravenec
Oblíbený sport – aktivně: svižná chůze do schodů
Oblíbený sport – pasivně: tenis
Oblíbená barva: bílá (až na lékařské pláště)
Oblíbené roční období: podzim
Oblíbený školní předmět (mimo LF): čeština
Oblíbený nealkoholický nápoj: voda z vodovoda
Oblíbený alkoholický nápoj: plzeň z tanku