Učebnice PATOLOGIE

Internetové stránky učebnice PATOLOGIE

Jan Kunz

Typické Husákovo dítě, narodil se v roce 1970 v Teplicích, ale celé dětství a mládí strávil v Karlových Varech. Po absolvování gymnázia se vinou své všestrannosti a v porevoluční euforii tak dlouho rozhodoval, jakým směrem se vydá na další studia, až se nakonec nevydal nikam. Od mládí se věnoval hudbě a díky svému perfekcionismu a nezdravému sebevědomí stál za rozpadem bezpočtu nadějných uskupení. V té době se začaly objevovat první počítačové studiové systémy a budování vlastního nahrávacího studia ho přivedlo k počítačům. Když zjistil, že jako rocková hvězda neuživí rodinu, začal se věnovat počítačové grafice, produkci a polygrafii, a tak činí dodnes.

OSOBNÍ KOMENTÁŘ K UČEBNICI

Před prací na učebnici jsem žil v představě, že patolog je prostě ten, kdo rozřezává mrtvoly a občas poskytne klíčovou informaci geniálnímu detektivovi. Až profesor Zámečník mě poučil, že to, co vidím v televizi, jsou spíše soudní lékaři, a že patologové tráví svůj čas převážně u mikroskopu, a nikoli u pitevního stolu. Při práci na učebnici jsem pak byl čím dál více fascinován komplexním záběrem oboru. Musím se přiznat, že i při práci jsem se mnohokrát začetl, což dokazuje, že kniha je navíc velmi čtivá (dokonce i pro naprostého laika). Odbornou úroveň neumím posoudit, ale vzhledem ke složení autorského kolektivu o ní nemám sebemenší pochyby.

CO DĚLÁ, KDYŽ NEDĚLÁ

Když se zrovna nestarám o naše dvě stafordky Andulu a Lilinu, shih tzu Lindu a mainku Zuzanu, věnuji se manželce, synovi a vnučkám. Po letech jsem dal dohromady kapelu a občas si tak zařádím na pódiu.

PROČ SE STÁT PATOLOGEM

Během práce na učebnici mě patologie jako obor doslova okouzlila a navíc jsem poznal partu bezvadných inteligentních lidí. Teď už to nestihnu, ale až se příště narodím, chci být patolog!

OSOBNÍ KRÉDO/MOTTO

Žít a nechat žít. (Arthur Schopenhauer)

DOTAZNÍK – RYCHLÉ OTÁZKY

Oblíbená buňka: červená krvinka
Oblíbený orgán: mozek a srdce
Oblíbený nádor: nemám rád nádory
Oblíbený gen: oxygen
Oblíbená translokace: z talíře do dutiny ústní
Oblíbené histologické barvení: alciánová modř
Ranní ptáče nebo noční sova? půlnoční sova
Oblíbený film: Vetřelec
Oblíbená kniha: Poslední kabriolet
Oblíbený seriál: Vikingové
Oblíbený hudební žánr: rock, jazz, funky, klasika
Oblíbené jídlo: ledvinky s rýží
Oblíbené zvíře: Lilinka, Zuzana, Andula, Linda (aktivně). Delfín (pasivně).
Oblíbený sport – aktivně: snowboard, bull sporty
Oblíbený sport – pasivně: pole dance
Oblíbená barva: modrá (je dobrá)
Oblíbené roční období: léto
Oblíbený školní předmět (mimo LF): fyzika
Oblíbený nealkoholický nápoj: jablečný džus ředěný vodou z vodovodu, čaj
Oblíbený alkoholický nápoj: dobré víno, Jack Daniels (teď už jen výjimečně)